Dom na kolesách môže byť zaujímavá alternatíva ku klasickému bývaniu

Predstava, že môžete bývať stále na inej adrese, je dnes už realita. Vyskúšať to môžete aj vy, ak si zabezpečíte mobilheim alebo mobilný dom, majú široké použitie a ich vybavenie sa ničím nelíši od toho, čo máte doma.

štýlový dom

Mobilné domy sa dajú kúpiť s kompletnou výbavou interiéru, kde je kuchyňa plne zariadená aj so spotrebičmi, obývacia miestnosť, v ktorej sa nachádza aj rozkladacia sedačka, spálňa, toaleta a moderný sprchovací kút. Pri objednávke mobilhemu na bývanie zaplatíte za spomínané vybavenie, no určené môžu byť aj pre podnikateľov, kde si vedia zariadiť kanceláriu, kaderníctvo, fastfood, rozličné predajne a podobne. Mobilné domy sú akýmsi kompromisom medzi karavanom a rodinným domom a na trh sa dostali už zhruba pred 80-timi rokmi. Začínali sa mobilné domy Euro-mobilnedomy predávať v USA, a tam sú dodnes veľmi vyhľadávané hlavne na účely bývania, ale aj na podnikanie či ako rekreačné zariadenia.

Mobilheimy majú výhodu v tom, že ho dokážete jednoducho presunúť na iné miesto podľa toho, kde vám to vyhovuje, či kde sú lepšie podmienky na bývanie alebo podnikanie. Náklady na energiu sú veľmi nízke, väčšina z mobilných domov sú však určené na sezónne bývanie, ale ak ich dodatočne zrevitalizujete, tak je možné využívať ich aj celoročne, a to sa dá zrealizovať celkom jednoducho. Dom sa zateplí, jednoduché okná vymeníte za dvojité, výbavu doplníte o kúrenie na tuhé palivo a tiež zaizolujete prívod vody a môžete v ňom bývať aj v zimnom období.

Internetové stránky ponúkajú viacero predajcov mobilheimov, napríklad od holandských výrobcov, ktorí sa ich stavbe venujú už viac ako 40 rokov a z ich výrobných hál vychádzajú kvalitné a špičkovo vybavené domy alebo rekreačné chaty na kľúč. Najväčším odberateľom mobilných domov z Holandska sú USA, ale dovážajú sa aj do Európy.

mladý pár, bývani

Mobilný dom vám v rámci Slovenska dopravia na základe dohodnutej ceny, ale maximálnej je to 400,- eur, môže to byť aj zadarmo. V Českej republike zákazník zaplatí len v prípade, ak jeho šírka presiahne 3m, aj to len do výšky maximálne 10 -tisíc,- Kč. Ak túžite po zmene, skúste nové bývanie, ktoré vám umožní zmeniť adresu v prípade, že vám to na tej starej už nebude vyhovovať.