Spoľahlivá opora nerezového zábradlia

Nerezová oceľ je priam ideálnym materiálom na zábradlia, najmä tie, ktoré sú vystavené vonkajším poveternostným vplyvom, ale rovnako má široké využitie aj v interiéri.

Je ľudovo nesprávne nazývaná inox alebo aj nerez, najmä kvôli jej vysokej odolnosti a veľmi dlhej životnosti. Jej odborný názov je nerezová oceľ, patrí do skupiny oceľových materiálov, ktoré sa vyznačujú vysokou odolnosťou voči korózií a ktoré odborníci odporúčajú aj pre konštrukcie zábradlia. Odporúčajú jej uprednostnenie pred obyčajnými kovovými materiálmi, ktoré rýchlo a ľahko podliehajú poveternostným vplyvom a majú veľmi nízku životnosť.

luxury-real-estate-1689964_640

Odporúčame Vám ponuku, nerezove zábradlie, z ktorej môžete čerpať inšpiráciu a v ktorej nájdete možnosti realizácie nerezového zábradlia.

Má mnoho riešení, celý projekt začína správnym zameraním, odborným poradenstvom počas celej realizácie, výpočtom predbežnej ceny a finálnou montážou.

Zábradlie je dôležitý prvok schodiska a musí splniť mnoho legislatívnych požiadaviek, o ktorých nemá bežný laik vedomosti, preto je odborná rada vítaná. Zábradlie z ponuky bude skutočná opora a podpora, pri akomkoľvek výbere materiálu a kombinácii s ostatnými prvkami schodiska bude aj dizajnovým prvkom, bude mať dlhú životnosť a vzhľad, ako pri realizácii a z praktického hľadiska bude nenáročné na údržbu.

Výber riešení je veľký, základným stavebným prvkom je nerezový oceľový stĺp, ktorý môžete rôzne radiť, prípadne kombinovať aj so sklenenou výplňou, ktorá je v poslednej dobe populárna.

door-1835474_640

Samotný vzhľad ocele je síce kovový, ale čistý a elegantný, povrch ocele je možné leštiť alebo brúsiť. Takáto úprava dodatočne podporí eleganciu použitého nerezu a zväčší odolnosť nerezového zábradlia.

Nerezové zábradlie môžete vkusne doplniť aj drevom, pri montáži je ale dôležité, aby spoje, skrutky a ostatný použitý materiál bol rovnako kvalitný ako použitá oceľ na zábradlí. Inak hrozí riziko korózie, čo zbytočne znehodnotí počiatočné investície a vynaloženú námahu.

Oceľ je ušľachtilý materiál a táto vlastnosť sa odráža aj na zábradlí.