Ako ovplyvňujú farby náš život?

Iste si neviete bez farieb predstaviť život, i keď si to neuvedomujete. Po sivej zime sa naša myseľ i telo tešia na farebnú jar. Farby naozaj potrebujeme pre život. Podvedome si vyberáme dominantnú farbu, či už do šatníka, alebo ako vybavenie nášho príbytku. Táto dominantná farba definuje našu osobnosť.
Farby sa používajú aj ako alternatívny spôsob liečby, táto liečba sa nazýva kolorterapia. Každá farba má inú vlnovú dĺžku a preto vyvoláva v človeku rôzne pocity. Kolorterapia sa využíva v medicíne už vyše 50 rokov napr. pri liečbe novorodeneckej žltačky, depresie, pôsobí aj proti migréne, ekzémom, hypertenzii, či nespavosti.

makeup

 Veľmi známa je aj liečba laserom, čo je vlastne modulácia svetelného lúča. Laserom sa lieči chronická bolesť a využíva sa hlavne v korektívnej medicíne, pretože zlepšuje stav pokožky, vyhladzuje drobné vrásky, či odstraňuje pigmentové škvrny.

trojúhelníky

Vyberajte si starostlivo prostredie, v ktorom sa pohybujete. Farby ovplyvňujú vašu náladu a psychiku počas celého dňa. Môžu liečiť, či naopak zhoršiť zdravotný stav. A ako pôsobia jednotlivé farby na náš duševný stav?
Čierna farbachráni človeka pred negatívnymi vibráciami, ale ho neovplyvňuje osobne. Navonok ukazujete, že potrebujete súkromie a pokoj.
Biela farbav sebe zahŕňa celú škálu farieb, je neutrálna, čistá a dokonalá. Upokojuje a lieči. Počas choroby noste čo najviac bielych vecí.

textura

Žltá farbauvoľňuje a zároveň upokojuje. Obklopte sa ňou ak máte žalúdočné problémy. Je vhodná do izieb, kde sa zdržujú deti, pretože pôsobí proti vyčerpaniu.
Modrá farbapôsobí priaznivo na cievy a koncentráciu, utešuje, upokojuje. Modré oblečenie vás chráni pred negatívnymi myšlienkami iných ľudí.
Zelená farbaje farbou prírody a preto upokojuje. Povzbudzuje mozog a látkovú výmenu, má priaznivý vplyv na vaše oči. Vhodná je do pracovného prostredia.
Červená farbaznižuje bolesti v krížovej oblasti, podporuje krvný obeh. Pôsobí na vašu vitalitu. Nie je však vhodná na steny, pretože povzbudzuje výbušnosť.