Egypt sa po rokoch opäť stáva top dovolenkovou destináciou


Tipy na ubytovanie
Villa Belle Époque:Tento hotel, ktorý sa nachádza v Maadi, sa nachádza na pozemku s rozlohou 1 300 metrov štvorcových. Jeho bazény a terasy sú umiestnené v záhrade nasýtenej citrónmi, guavou, mangom a olivovníkmi, ktoré sa zmiešajú so stovkami paliem. Skleník slúži ako jedáleň. Súkromné ​​terasy dopĺňajú každú z viac ako 30 izieb. Miesto pobytu je vzdialené necelú polhodinu od medzinárodného letiska v Káhire.

egypt

Kempinski Hotel Soma Bay:Toto je prvý Kempinski hotel  v Egypte. Hotel hovorí, že jeho maurský štýl ohýba európsku luxusnú a egyptskú pohostinnosť. Medzi aktivity patrí golfové ihrisko majstrovstiev Cascades alebo známe stredisko potápania Orca. Hotel má viac ako 120 lagúnových izieb a viac ako 110 izieb s výhľadom na more. Je ideálnym miestom pre romantické duše.

The Oberoi, Sal Hasheesh:Nachádza sa na Červenom mori. Hotel sa môže pochváliť moderným arabským dizajnom s tradičnými kopulami, oblúkmi a stĺpmi. Nachádza sa na takmer 50 hektároch s 850 metrovou súkromnou plážou. Nachádza sa v pokojnom prostredí, približne pol hodiny cesty od nočného života a nakupovania a len 20 minút od medzinárodného letiska v Hurghade.

Kam sa ísť najesť?
Reštaurácia Zaafran:Nachádza sa v malebnej obci Oberoi a  je to indická reštaurácia, ktorá podáva fantastické jedlá indickej kuchyne. Reštaurácia je vybavená striebornou listovou centrálnou strechou umiestnenou na stenách obložených modrou tkaninou. Tiež hostí živú hudbu.

palmy

Tradičná reštaurácia Sofra:Nachádza sa v centre Luxoru, táto reštaurácia je pre pre tých, ktorí hľadajú autentickú egyptskú kuchyňu. Webová stránka reštaurácie hovorí, že sa nachádza v egyptskom dome z 30. rokov 20. storočia. V každej z jej troch súkromných jedálni a hlavného salónu môžu cestovatelia ochutnať egyptské jedlá, ako aj ručne vyrobené sladkosti, čerstvé ovocie a typickú arabskú kávu.