Športom k zdraviu

Pohyb bol vždy základom každého človeka. V minulosti človek nemal dostatok potravy, a tak si ju celý deň hľadal. Spočiatku to bola v neskorom paleolite príroda, ktorá nám zaručovala život. človek sa uživil s malým množstvom korienkov, plodov a rozličných bobuliek. Iba niekedy sa náhodou stalo, že našiel ulovenú zver. Neskôr spoznal oheň a začal si potravu pripravovať, mechanicky upravovať a pridávať rozličné potraviny ako je obilie, zemiaky a zelenina. Po rokoch života sa vyvinula gastronómia, ktorá nám všetkým s postupom času zaobstarala mnoho druhov chutných pokrmov.

fitnes

Človek dnes teda nemusí vyhľadávať potravu, nemusí sa za ňou naháňať a má jej dostatok. To spôsobilo, že pohyb sa posunul na posledné miesto a obsadilo ho práve jedlo a neustále sa prejedanie. Je nutné uvedomiť si, že pohyb patrí medzi najdôležitejšie prvky k dosiahnutiu dlhšieho života a dlhodobého zdravia. K dosiahnutiu dobre vyzerajúceho tela, ktoré bude fungovať tak ako má a prinášať nám zo života len prínos, je teda nutné začať sa zdravo stravovať a celkovo zmeniť svoj životný štýl. Treba do dňa zakomponovať viacej pohybu a menej jedla – hlavne toho nezdravého.

cvičení

Je jasné, že začiatok bude veľmi ťažký a vzdať sa tých skvelých dobrôt, ktoré nám v ústach vyčarujú úsmev na tvári je hrozné, no v konečnom dôsledku je človek na seba pyšný, lepšie sa cíti, mení sa kondícia a človek nie je taký lenivý. Akonáhle si človek uvedomí, aký je pocit po dobre „odmakanej práci“, nezdravé jedlo začne odmietať. Fast-foody slúžia síce na rýchle a obzvlášť chutné občerstvenie, no je to len vďaka ich vysokej senzorickej hodnote, ktorá pre telo nie je dôležitá. Dôležitejšia je naopak biologická hodnota, ktorej nezdravé a mastné jedlá obsahujú minimum. Základom všetkého je teda upraviť si svoj jedálniček a najmä športovať! šport je to jediné, ktoré vám pomôže k lepšiemu zdraviu a navyše aj ku krásnej postave! To sú len dva benefity spomedzi mnohých, ktorými vás telo odmení.