Zahoďte predsudky! Prichádza nová doba štrikovacia

Asi každému z nás visí v skrini aspoň jeden „kúsavý“ sveter čudesnej farby, ktorý ale vyhodiť nemôžeme ak nechcem vyvolať rodinný konflikt na ďalších sto rokov. Rozhodne nie ste jediný, komu prebehne mráz po chrbte hneď, ako začuje slovo štrikovanie. Aj vy si predstavujete staré ženy, ktoré sedia v kresle a prepletajú ihlicami. Alebo nebodaj neforemné čiapky, šály alebo svetre, ktoré ste museli nosiť ako malý a ešte teraz z toho máte stres? Zahoďte predsudky! Prichádza nová doba štrikovacia.

vlna
 
Ak sa aspoň zbežne pohybujete na sociálnych sieťach, určite vám neunikol trend veľkých krásny mäkkých diek, ktoré sú uštrikované z hrubej vlny veľmi nariedko a dopĺňajú dizajnové interiéry mnohých súčasných hviezd internetu. Je to tak, vracia sa doma, kedy budú naše domovy zdobiť štrikované kúsky. Nejde však o to klasické štrikovanie, ktoré si pamätáme od našich starých mám. Na toto štrikovanie nebudeme potrebovať ihlice. Postačia naše ruky a zopár klbiek špeciálnej vlny, ktorú zoženiete na internete. Tam si určite nezabudnite pozrieť aj množstvo inšpirácií, ktoré vám pomôžu s tým, ako začať.
 
Ide o najnovšiu módu. Ale prečo to tak je? Tieto dečky v sebe spájajú takmer všetko čo je momentálne trendy. Pohodlie, retro, DIY… Čo viac si môže moderný človek priať? Nebojte sa vyskúšať to.
 
Ak sa ešte stále obávate tých nepríjemných pocitov pri kontakte uštrikovanej veci s pokožkou, upokojíme vás. Nejde o žiadne staré, alebo nebodaj už použité vlny. Tento materiál je príjemný hebký teplý a na dotyk veľmi príjemný. Dokonca až tak, že už nebudete ani vedieť aké to je prikryť sa obyčajnou dekou alebo perinou.
 
deka

Retro nie len v interiéry

Návrat retro štýlu, ku ktorému rozhodne patrí aj štrikovanie, sa netýka len dizajnu vášho bývania. Našli ste doma u vašich rodičov alebo starých rodičov staré ihlice? Určite ich nevyhadzujte! Pletené svetre idú opäť do módy. Nemusíte sa báť. Aj tu sa kladie dôraz na kvalitné príjemné materiály a vzory, ktoré idú s najnovšími módnymi „vychytávkami“. A že nie ste dostatočne zruční? Ani to nie je prekážka. Na internete nájdete videá, ktoré vás pekne pomaly krok po kroku dovedú až k finálnemu vlnenému výrobku. Štrikovaniu len treba dať šancu, nesklame vás.