Získajte osvetlenie aj tam, kde to bolo nemožné

Možno si to niekedy myslíte aj vy. Naše domáce priestory sú síce osvetlené, ale nájdu sa konkrétne časti či predmety, ktoré by uvítali samostatné nasvietenie. Pre lepšiu viditeľnosť alebo pre dekoračný účel. V takom prípade však nemáme záujem svietiť si na neho s nemotornými svetlami, chcelo by to svetlo s veľmi praktickým dizajnom. Prvok, ktorý by zabral minimum miesta, no priniesol by požadované nasvietenie. Zdá sa, že riešenie existuje.

ruky, svetlo

V takom prípade sa musíme zamerať na kategóriu, akou sú moderné led svetla. Konkrétne nás v nej budú zaujímať LED pásiky.

Predstavíme si pod nimi samolepiaci pásik osadený svetelnými diódami. To značí možnosť veľmi praktického umiestnenia v podstate na ľubovoľné miesto. Zvyčajne sa predávajú v balení po 5 metrov, ale dajú sa skrátiť, respektíve nastrihať na požadované časti. Samotná dĺžka je výhodou, no dá sa ostrihať, pričom samotná podstata tohto dizajnu predstavuje praktický pás s minimálnou šírkou z hľadiska podkladu.

Takýto dizajn predstavuje funkčné riešenie a univerzálne umiestnenie. Príkladmi funkčného využitia tejto formy osvetlenia by sa dal zaplniť celý článok. Známe je ich využitie v podobe spoľahlivej formy osvetlenia kuchynskej linky, prípadne iných pracovných priestorov. Takisto dokážu šikovným spôsobom nasvietiť napríklad zrkadlá, skrinky, schody, kúpeľňu,… ale napríklad aj vašu TV, ktorú často sledujete v neskorých večerných hodinách.

farebné svetlá, ruka

Podľa plánovaného využitia sa môžeme rozhodnúť medzi tým, akú farbu svetla zvolíme. K bežným účelom sa dajú využiť pásiky, ktorých diódy svietia klasikou bielou farbou (tú môžeme deliť na teplú, neutrálnu a studenú). Rozhodnúť sa však môžeme aj pre rôzne farbené alternatívy alebo priamo pre RGB pásy, ktorých svetlo je viacfarebné a skôr dekoračné. V takomto prípade sa dá sfarbenie svetla meniť pomocou diaľkového ovládača a ľubovoľne prispôsobiť konkrétnej atmosfére či nálade.