Digitálne fotky majú svoje výhody aj nevýhody

Dnešná generácia si pod fotením predstaví jediné- smartphone. A spolu s ním okamžité zachytenie a uloženie snímok do pamäti telefónu alebo na pamäťovú kartu. Pravdepodobne ale aj oni zažili ten moment, kedy si so svojou rodinou spoločne prezerali staršie fotografie či tie klasické fotoalbumy. A ten, kto tento moment so svojimi rodičmi, priateľmi, prípadne aj sám zažil, tak vie, že je to predsa len iný pocit, ako keď na snímky človek hľadí do mobilu či do PC monitora. Držať fotografiu v rukách alebo listovať vo fotoalbume, to je v čomsi jedinečný a akýsi reálnejší pocit, nostalgia a vôňa, čo sa však nedá výstižne opísať slovami. Kto to ale zažil, ten to pozná.

fotografie, zbierka

Výhody a nevýhody digitálneho fotenia

Je ale pravda, že na druhej strane digitálne fotenie je veľmi praktické. Snímky sú „vyvolané“ okamžite, následne sa dajú uložiť do mobilu, na pamäťovú kartu, na USB kľúč, do počítača, na online úložiská alebo priamo postovať na sociálne siete.

Stále sú to ale len súbory a niečo, čo vo svojej podstate nedržíme v rukách a môžeme sa na to pozrieť len cez nejaké zariadenie. V podstate sa ani nedajú nikomu darovať. To, že ich niekomu pošlete do správy, to nie je darček. Najznámejším problém je ale fakt, že tie snímky sa hromadia a strácajú sa v záplave množstva obrázkových súborov, po čase máme problém vyloviť vo svojej digitálnej galérii konkrétne fotky, ktoré si máme chuť prezrieť alebo ktoré sú niečím výnimočné. Strácajú sa tam a ruku na srdce, kým ich nájdeme, radšej to koľkokrát necháme tak.

ruka drží fotky

Ale existuje zaujímavý kompromis, lacné vyvolanie fotiek cez eshop fotoštúdia. Vyberajte zo svojich digitálnych snímok, nahrajte najlepšie fotky do online systému, zvoľte zodpovedajúce parametre a vytvorte objednávku z pohodlia vášho doma. Vaše súbory sa tak môžu zmeniť na reálne vyvolané fotky alebo fotoobrazy, ktoré k vám prídu už za pár dní.