Perfektné a kvalitné matrace

Dobrý spánok by mal byť základ každého človeka, no bohužiaľ vo veľa prípadoch to tak nie je. Existuje veľa ľudí, ktorí nemajú kvalitný spánok, budia sa ráno s veľkými bolesťami chrbta a celého tela, no nič s tým nerobia. Príčiny môžu byť viaceré, či už vychádzajú zo zdravotných či psychických ťažkostí. Jeden významný faktor, ktorý rozhodne prispieva alebo zabraňuje výskytu týchto problémov je aj výber vášho matraca, na ktorom spíte každú noc.

matrac, vzor

Matrac by mal byť vymieňaný pravidelne, mal by byť prispôsobený vašej váhe a telesnej kompozícii a hlavne by ste sa ráno nemali budiť s bolesťami. Správny matrac kopíruje tvar vašej chrbtice a dokonale sa prispôsobuje vášmu telu. Práve preto sú kvalitné luxusné matrace navrhované lekármi a odborníkmi na zdravie chrbtice.

postel spanok

Medzi dve hlavné skupiny patria sendvičové matrace a pružinové matrace. Navzájom sa líšia od seba svojou kompozíciou a ku každému patria ešte podskupiny, z čoho vyplýva, že výber kvalitných matracov na trhu je naozaj veľmi široký.

Dôležitý parameter, ktorý treba pri kúpe zohľadniť je práve tvrdosť daného matracu. Označuje sa písmenkom H a číslom. Čím vyššie číslo, tým tvrdší matrac. Preto by mali milovníci tvrdých matracov siahnuť po H5, zatiaľ čo milovníci tých mäkkých by mali zvoliť H2. Okrem toho je dôležitá aj záruka, pretože pri niektorých druhoch je 2 roky, zatiaľ čo pri iných môže byť až 10 rokov. Všetky matrace sú ale vyrobené v najvyššej kvalite, čiže sa nemusíte báť, že by ste ho hneď po ukončení záručnej doby museli meniť.

Ak vás zaujíma cena luxusných matracov, všetko závisí od spomínaných a ďalších faktorov. Pohybuje sa však od 100 do niekoľko stoviek eur v závislosti od kompozície, kvality či rozmerov.

Ak máte aj vy problém so spánkom, nemali by ste už váhať ani sekundu. Vyskúšajte si konečne poriadny spánok!