Ekonomický ťah

Pozeráte televízne programy? Viete o tom, že televízia závisí od vašej sledovanosti? Myslíme tým konkrétne programy, ktoré vysielajú napríklad spravodajstvo.

tv-1844964_1920

Ekonomický ťah

Sledovať televíziu nie je nič nové, televízia tu bola aj pred tým než sme mali rôzne prevedenia uhlopriečok a množstvo funkcií medzi ktoré patrí aj internetová funkcia. Predtým ľudia nemali také vymoženosti ako v dnešnej dobe- vtedy boli radi, že nejakú telku vlastnia a že im nejaký program vysielajú. Televízia nebola samozrejme farebná ako v súčasnosti, ale čierno-biela a sledovala sa iba jedna stanica, ktorú nemali vždy šancu naladiť, ak nebol práve dobrý signál.

people-3281583_1920

V čom spočíva ekonomický ťah vo svete televízií?

Televízia sa snaží hlavne o to, aby mala čo najviac divákov. Čo preto je ochotná urobiť? Samozrejme v redakcii sa snažia hlavne o to, aby divákov zaujali a aby ich ako sa hovorí ,,chytili na udicu“. Každý jeden divák zvyšuje sledovanosť daného programu. Preto sa zvyčajne natáčajú takzvané reality show- kde sa ukazujú ľudia, ktorý nemajú problém odhaliť svoje súkromie až na takej úrovni, že normálny človek by sa prepadol pod zem. Ale taká je dnešná doba, ľudia sú skutočne zvedaví a zaujímajú ich takéto nezvyčajné showky, kde sa môžu aj zasmiať, prípadne byť znechutený z toho ako poniektorí ľudia žijú a v akom prostredí žijú či sú hetero alebo homosexuálneho typu. Samozrejme sa takéto showky nezaobídu bez cenzúry.

Medzi vysokú sledovanosť môžeme zaradiť aj telenovely, ktoré majú turecký pôvod. Prečo telenovely? Ženy často túžia po romantických vzťahoch no ale ak nemajú doma práve romantického muža, vynahradia si to tým, že sledujú turecké telenovely, ktoré sa zdajú byť niekedy prehnané emóciami, ale o to v skutočnosti ide. Telenovela je založená práve na tom, že je emočne zostrihaná, aby sa divák musel znovu vrátiť k jeho sledovaniu napríklad v ďalšej časti. Veľká sledovanosť znamená veľká sláva a veľa peňazí. O to skrátka ide, aby mali svojich fanúšikov a program im takpovediac neskrachoval na základe nízkej sledovanosti.