Handmade mydielka

Bižutériu si už doma vyrába každý a štrikované veci už také populárne nie sú. Preto je dobré nájsť vec, ktorá sa predá a nie je časovo ani finančne náročná. Jednou z možností je výroba handmade mydielok. Doma vyrábané mydlá sú ekologické, bez chémie a vhodné aj pre bábätká. Najnovší trend je mydielko ako svadobný darček pre hostí alebo kytica z mydielok ako pozornosť na kolaudáciu domu. Klientelu určite mať budete, už sa len naučiť ako na to.

mýdlo
 
Ako začať                               Počiatočná investícia vôbec nie je vysoká. Základ je aby ste mali mydlovú hmotu. Tú môžete kúpiť v špecializovaných obchodoch. Predávajú sa lacnejšie klasické, ale lepšie je použiť kvalitnejšiu hmotu s kozím mliekom, či bambuckým maslo. Hmotu nakrájanú na tenké plátky roztopíte pomaly v malom hrnci na malom plameni. Použite vyradený hrniec, pretože variť v ňom už nebudete môcť. Keď nadobudne tekutú podobu pridáte aromatickú vôňu a farbu do drogérie. Dobre je tiež pridať trochu olivového oleja na jemnosť a odbublinkovač, čo je etanol a zabráni vzniku vzduchových bubliniek.

levandule
 
Vône, farby, formičky            Vôni je niekoľko desiatok od ovocných cez kvetové až po žuvačkovú. Stačí pridať 1-2 kvapky na jedno mydielko. Farbu používajte podľa vlastnej kreativity. Záleží len na vás či do zmesi hodíte mletú kávu, ktorá poslúži ako peeling, rôzne kvety či hračku, ktorá po vymytí ostane v rukách. Formy sú všetkých veľkostí a tvarov. Dostupné sú tiež písmena a čísla, z ktorých vyskladáte meno.

srdce z mýdla
 
Kytice                                     Populárnou novinkou sú mydlové kytice. Mydielka napichnete na špajdle a zapichnete do kvetináča s aranžérskou hmotou, hrnčeka alebo inej nádoby. Ozdobíte a voňavá dekorácia je na svete. Pokiaľ budete v tom dobrý, ceny za veľkú , krásnu kyticu sa pohybujú v desiatkach EUR. Do niekoľkých hodín od výroby je dobré produkt zabaliť do celofánu, aby nedošlo k roseniu.