Masky na zvlhčenie kože s melónom

Melón má bezpochyby obrovské množstvo výhod. Prvá vec, ktorá je zrejmá: hydratácia. Naozaj, niektoré plátky melónu nám môžu poskytnúť dobrý prívod vody a očistiť naše telo. Ale nie každý si je vedomý priaznivého účinku na krásu pokožky. Vodové melóny doslova pumpujú antioxidanty a vitamíny, odstraňujú kožu škodlivých látok a tiež prispievajú k jej hojeniu. Nie je nič jednoduchšie, ako robiť domáce tvárové masky obsahujúce iba najčerstvejšie prísady.

meloun
 
Masky na tvár sú jedným z najlepších spôsobov, ako si udržať pokožku čistú a čerstvú.
So šťavou z melónu môžete hydratovať pokožku, urobiť ju lesklou a čerstvú a odstrániť škvrny na koži, stačí ju použiť na umývanie.  Nechajte vyschnúť a opláchnite studenou vodou. Melónová šťava je ideálna pre normálnu a citlivú pokožku. Ak sa chcete vyhnúť výskytu vrások, musíte si vziať kúsok melóna a čajovej lyžičky medu. Zmiešajte zložky a potom dajte zmes na kožu a nechajte ju pôsobiť 10 minút. Opláchnite vodou.Táto maska ​​sa používa aj na hydratáciu pokožky.

ovoce
 
Maska na zvlhčenie pokožky
Jedná sa o najjednoduchšiu masku. Potrebujete 2 kusy melónu asi 150 gramov, aby ste si vytvorili pyré. Potom položte plátky melónu na kožu, nechajte desať minút, opláchnite vodou. Táto maska ​​je výborným tonikom na zvlhčenie a sviežosť pokožky, rozjasní pokožku a pomôže odstrániť toxíny a nečistoty z pokožky.

Výživná maska
1/2 šálky melónu, 1/2 šálky papáje, 1/2 banána a dve čajové lyžičky mlieka.
Zmes rozotrite na tvár a nechajte ju 15-20 minút, potom použite teplú vodu. Pre veľmi suchú pokožku musíte po maske použiť ľahký krém na tvár.

Maska pre žiarivú pokožku
Vezmite 1 melón, 1/2 banánu a pol pohára klasického bieleho jogurtu. Všetko to nechajte hodinu v chladničke. Následne zmiešajte a naneste na pokožku. Táto maska je vhodná na upokojenie pokožky hlavne počas horúcich letných dní.