Pripravte svoje auto na STK

Technická a emisná kontrola. To sú dve povinnosti, ktorým sa nevyhne žiaden majiteľ motorového vozidla. STK aj EK ste povinní absolvovať každé dva roky. Ak si hovoríte, že so svojim autom takmer nejazdíte, alebo ho z garáže vyberiete iba raz za rok a teda šanca, že vás zastavia policajti je malá, mali by ste vedieť, že pokute sa nevyhnete ani tak. Ak totiž auto neprejde STK, ste povinní ho odhlásiť. V inom prípade porušujete zákon, takže pokutu dostanete pekne krásne poštou. O nič lepšie to nie je ani vtedy, keď vás zastavia policajti na ceste a vy nemáte tieto doklady v poriadku. Tu vám hrozí pokuta až okolo tristo eur. Teraz je vám, určite viac než jasné, že technickú kontrolu netreba brať na ľahkú váhu. Poďme sa teda pozrieť, na čo všetko sa treba pripraviť.

mechanik

Aby ste so svojim autom nemuseli behať na milión miest, je dobré nájsť si autoservis, kde vaše auto na STK a EK pripravia a navyše s ním kontrolu aj prejdú za vás. Takto s ním nebudete mať žiadne starosti. Jednou z takýchto firiem je autoservis Dubnica. Ak teda bývate v okolí Trenčína, už viete kde so svojim autom zavítať.

Príprava na technickú a emisnú kontrolu zahŕňa niekoľko základných vecí:

  1. celková prehliadka automobilu
  2. výmenu a doplnenie kvapalín vo vozidle ( napríklad olej )
  3. kontrola všetkých svetiel, poprípade ich výmena

auto

Výhodou autoservisov kde vám vaše vozidlo cez STK a EK aj prevedú je najmä to, že nestrácate čas. Svoj automobil odovzdáte v servise, kde vykonajú všetky potrebné kontroly a na základe dohody aj všetky z nich odstránia. Na koniec vaše auto odvezú na samotnú kontrolu a vy si ho iba vyzdvihnete v stanovený dátum aj so všetkými potrebnými dokladmi a potvrdeniami. Nepochybným plusom je aj to, že v autoservise najlepšie vedia, čo musí pri týchto kontrolách fungovať na sto percent. Tak sa vyhnete problémom s opakovanou kontrolou a zbytočne vyhodenými peniazmi.