Zdravšia alternatíva

Je veľké množstvo služieb, ktoré nám podnikatelia či zamestnanci ponúkajú. Niekedy si ani neuvedomuje čo všetko od ostatných potrebujeme. Či už ide o skrášľovacie procedúry alebo reštauračné služby, k životu ich potrebujeme. Dopyt na trhu sa odvíja najmä od toho, čo si zákazníci žiadajú. V dnešnej dobe je trend zdravej alternatívy života. Kupovanie či pestovanie bio produktov, pečenie raw koláčov a vynechávanie bežných zdrojov živín ako mlieko a mäso. Či už ste vegán, alebo sa len snažíte žiť zdravo a udržať svoje telo v kondícií, musíte tomu prispôsobiť aj svoju chladničku. Čo všetko nám obchodníci v tejto dobe ponúkajú pri zdravom spôsobe života?

musli.jpg

Raw reštaurácie Cukrárne, ktoré ponúkajú zdravé, sladké koláče sú na trhu už dlho. Ich receptúra neobsahuje žiadne živočíšne maslo ani nezdravé cukry. No doba ide dopredu a po Slovensku sa postupne otvárajú podniky, ktoré ľuďom s obmedzeným jedálničkom navaria celé menu. Hitom sú zeleninové polievky a pyré. Pokiaľ zavítate na nevšedné jedlo, rátajte s tým, že zaplatíte o niečo viac. Je to preto, že tieto suroviny stoja viac peňazí ako bežné. Tu sa však nemusíte pýtať na alergény a viete, že všetko je prírodné.

nutridrink.png

Predaj Dnes máme možnosť zaobstarať si väčšinu výrobkov aj domov. Existujú viaceré špecializované obchody so zdravou stravou. Nájdete v nich napríklad bezmliečny tvaroh, mascarpone či šľahačku. Výhodou je, že k mnohým produktom sa dostanete ľahko už aj v bežných obchodných reťazcoch. Kvôli zvyšujúcemu sa záujmu o bezlaktózové alebo bezlepkové veci, sa rozšíril aj sortiment v takých predajniach ako Tesco či Kaufland. Taktiež Dm drogéria je na poskytovanie zdravej alternatívy na popredných miestach. Zoženiete bezlepkové pečivo, rastlinné mlieka akými sú sójové, ryžové či mandľové. S dostupnosťou produktov už v tejto dobe skutočne nie je problém.