Smartfón Huawei P20 Lite: Top voľba na trhu

Z kategórie mobilných telefónov sa stala značka Huawei miláčikom a takisto aj voľbou bežných ľudí. Tieto modely Vám doprajú všetky skvelé funkcie, solídny výkon a parametre, sympaticky pôsobí aj dizajn, pričom sa oproti konkurencii líši nižšou, dostupnejšou cenou.
Svojej popularite a skvelému prevedeniu, funkciám i výkonu sa tešil mobil , no my sa v tomto článku pozrieme na aktuálnu top voľbu z pohľadu momentálne najpredávanejšieho mobilu, akým je Huawei P20 Lite.

telefon

Huawei P20 Lite
Osemjadrový procesor, širokouhlá obrazovka s rozlíšením Full HD, duálny fotoaparát,… cena 300-350 eur.
Verím, že už na základe tejto veľmi krátkej špecifikácie Vás oslovil, no bolo by vhodné opísať si ho ešte bližšie. Tento smartfón prakticky radíme k strednej triede, ale to predovšetkým na základe cenovej kategórie, do akej sa radí, všetko ostatné Vás dokáže presvedčiť, že v rukách držíte jeden zo špičkových produktov. Výbava a dizajn pôsobia ako „vlajkový“ model, zaujímavé je aj bezrámčekové spracovanie, kedy sa všetka pozornosť koncentruje na to podstatné, čiže displej, panel senzorov a fotoaparát.

posezení

Fotoaparát dosahuje vysoké rozlíšenie 16 mpx a poteší predovšetkým dnešnú generáciu zameranú na „selfies“, nakoľko disponuje možnosťou širokouhlého záberu. Sympatické, inovatívne a veľmi praktické je aj jeho odomykanie na základe senzoru Vašej tváre, respektíve na základe jej špecifických čŕt. No pokiaľ by Vám táto funkcia nevyhovovala, ešte stále máte možnosť mobil odomknúť pomocou rýchlej čítačky odtlačkov prstov. Ak radi a často fotíte, potešia Vás efekty, ktorým môžete fotku vylepšiť, alebo priamo spraviť fotku v tej najlepšej kvalite prispôsobivosťou k rozostrenému prostrediu. A čo sa týka batérie, tá má podporu rýchleho dobíjania a tak mobil bude dostupný k prevádzke prakticky kedykoľvek, behom krátkeho dobitia.