Venujte svoj čas deťom

Keď som videla môjho otca, ako každý víkend poctivo chystá svoje rybarske udice a chystá sa von, nevedela som pochopiť, čo na tom akože je. Pretože nech sa deje čokoľvek, občas dieťa svojich rodičov nedokáže celkom presne pochopiť. Napriek všetkému by ste však mali vedieť, že nech ide o akékoľvek maličkosti a veci, ktoré sú okolo vás, niekedy je pre vás jednoduchšie zamerať sa na to, čo poznáte, ako na to, čo nepoznáte.

udičky

A hlavne vtedy, keď ste ešte len dieťa. Ja ako dieťa som všetko odsúvala na vedľajšiu koľaj, keď som chcela zistiť, čo je vo veci a pochopiť to. Väčšinou som si povedala, že sa to nejako vyrieši. Ale čo sa týka môjho otca, akosi mi stále len dunelo v hlave, kam do každý víkend vlastne chodí. A prečo si so sebou stále berie to zvláštne náradie a čo s ním vlastne robí. Musela som to zistiť.

navijáky

Zoberte svoje deti so sebou

Niekedy stačí, aby ste svojim deťom ukázali, čo vás baví a uvidia, že to má svoj vlastný význam. Nemusíte sa ničoho obávať, ak máte pocit, že viete, čo robíte. Ale na druhej strane, prečo by ste sa nemohli zamerať na maličkosti, ktoré sú okolo vás? Prečo by ste sa nemohli začať sústreďovať na veci, ktoré sú pre vás dôležité? Ja som chcela tráviť čas s otcom. A presne to bol dôvod, prečo som mu povedala, aby ma zobral so sebou. Nakoniec sme sa tak tešili z toho, že sme spolu, že sme ani nevnímali, ako nás štípu komáre a že by sme sa mali možno zamerať aj na úlovok. Ale o to otcovi vôbec nešlo. Bol rád, že som s ním chcela ísť, že som s ním chcela tráviť čas. A presne také jednoduché to je. Ukázať deťom, že s nimi chcete tráviť čas a že chcete byť s nimi, nech sa deje čokoľvek. Uvidíte sami, že to bude to najkrajšie, čo im môžete dať. Svoj čas. A to, že im zveríte do rúk niečo také dôležité, ako je váš koníček. Takže, nebojte sa choďte do toho. Vyskúšajte to.