Výhody a nevýhody sušičky na bielizeň


Výhody
·         Ušetríte veľa času a námahy – to je určite najväčší prínos! Jediné, čo budete musieť urobiť, je dať čerstvo umyté oblečenie priamo do sušičky, vybrať správne nastavenie a nechať ho tam, dokým nie je úplne suché. Môžete vysušiť všetko vaše oblečenie za pár hodín.

pračka

·         Je to vždy nočná mora, keď vaše dieťa musí byť pripravené do školy alebo na nejaký večierok, ale oblečenie pre neho ešte stále nie je vysušené. Ak máte sušičku, žiaden problém! S ňou vždy stihnete všetko vysušiť načas.
·         Sušička vám ušetrí veľa miesta a to je najmä skvelé, ak žijete v byte alebo malom dome. Kombinovaná práčka so sušičkou je pre vás ešte ideálnejšia. Stačí na nej všetko nastaviť a vy vytiahnete vaše oblečenie umyté a suché.

·         Nemusíte sledovať počasie – Namiesto hodín čakania na vysušenie vášho oblečenia doma alebo čakania na pekné počasie, aby ste mohli sušiť bielizeň vonku, so sušičkou môžete mať teplé a suché oblečenie kedykoľvek budete chcieť.
·         Usušené oblečenie v sušičke je ľahšie na žehlenie. Sušičky sú skutočne navrhnuté tak, aby sa pokúsili zabrániť pokrčeniu, takže oblečenie je dokonalo pripravené na žehlenie, hneď po usušení.

prádlo

Nevýhody
·         Sušičky môžu byť veľmi drahé. Aj keď existuje toľko atraktívnych výhod, ktoré majú sušičky, náklady na ňu môžu byť veľmi skľučujúce.
·         Dokonca aj potom, čo ste si kúpili sušičku, budete si musieť platiť za mierne zvýšenie účtu za elektrickú energiu. Sušičky potrebujú dostatok tepla a energie na úplné vysušenie odevov. Predtým, než si ju kúpite, je to dobrý nápad robiť si o tom predstavu, aby ste sa uistili, že si môžete dovoliť udržať jej beh dlhodobo.
·         Vysušenie na vzduchu je jemnejšie – Ak nie ste opatrní, môžete poškodiť vaše oblečenie pomocou sušičky, pravdepodobne tým, že vyberiete nesprávne nastavenie pre konkrétny odev. Sušičky sú najlepšie pre každodenné oblečenie, povlečenie a uteráky. Nevhodné môžu byť jemné materiály šiat, prípadne oblekov.