Záľuba s takmer nulovým kapitálom : maľba s pieskom

Ďaleko na východe je všeobecne známe veľmi neobvyklé prekrásne umenie vytvárať úžasné obrazy z piesku. Môžete bez problémov vytvárať ploché obrazy piesku (vrátane kremenných pieskov). Diela vyzerajú jednoducho a nezvyčajne krásne a sú veľmi cenené.  Mimo Východu sa táto technika takmer vôbec nevyužíva  a len málo ľudí o nej počulo. Tieto faktory sú vynikajúcim plusom pre umelco-podnikateľov, pretože nezvyčajné veci vždy priťahujú pozornosť každého a sú veľmi oceňované.

malování

·         Aby sa vaše diela z piesku ukázali dobre, je potrebné ich vytvoriť z bielych pieskov a potravinárskych farbív. Avšak, vytvoriť vynikajúce plnohodnotné a krásne „sandblasters“ z jedného piesku nestačí, potrebujete viac kreativity, aby kupujúci chceli kúpiť Vaše obrazy z piesku.

·         Budete potrebovať rôzne fľaše malých, lepenkových a drevených podkladov, bezfarebný lak , tenké a hrubšie tyčinky a tiež lepidlo.
·         Celý proces začína technológiou pieskovania (mimochodom je možné ihneď urobiť obraz farebného piesku, stačí len kúpiť takýto piesok, ktorý už je maľovaný, čo vám ušetrí zbytočné problémy). Pre túto prácu je vhodný len ľahký piesok, pretože veľmi dobre absorbuje všetky farby.

·         Najskôr sa piesok niekoľkokrát premyje pod studenou vodou, až kým voda nedosiahne takmer priehľadnosť. Potom sa materiál suší a potom sa preoseje veľmi jemným sitom. Vo väčšine prípadov sú odstránené veľké tmavé zrná piesku, ktoré sú tiež potrebné na prácu. 

·         Teraz je už možné priamo prejsť na proces farbenia. V nie veľmi veľkej kapacite je potrebné naliať vriacu vodu, potom pridať stolový ocot a potom následne naliať potrebné farbivo na farbenie. Všetko toto sa zmieša a do roztoku sa pridá piesok. Stojí za zmienku, že čím viac farbiva sa pridá, tým viac nasýtená výsledná farba bude..

socha

·         Potom sa piesok opäť jemne premieša a rozotrie sa na papier vo veľmi tenkej vrstve. Dôležité je dodať, že trvanie tohto procesu trvá asi jeden deň. Farebný piesok by mal byť skladovaný vo veľmi čistých nádobách a v tme.
Vytvorenie krásnych obrazcov si vyžaduje dávku trpezlivosti, ak ju nemáte, radšej sa do toho ani nepúšťajte.