Zdravie pod vplyvom Mesiaca

Vezmime si taký príliv a odliv. Aj tie má na svedomí Mesiac. Tak prečo pochybovať o tom, či má vplyv aj na nás. Jeho energetické pole nás ovplyvňuje bez toho, aby sme si to uvedomovali. Ale keď to vieme, môžeme to využiť. Napríklad pre naše zdravie.
Mesiac má svoje fázy. Zo zeme ich vnímame ako nov, pribúdanie, spln a ubúdanie. Nie je to iba striedanie obrazov na nebi, ale je to aj cyklus, ktorý mení naše zdravie a psychiku.

měsíc

Aby to nebolo také jednoduché, musí nás zaujímať aj to, v ktorom znamení zvieratníka sa Mesiac nachádza. Každým znamením prechádza dva až tri dni.
Tieto znamenia prislúchajú k niektorému zo štyroch prvkov: oheň, zem, vzduch alebo voda. Ohnivé znamenia sú baran, lev, strelec, zemské – býk, panna, kozorožec, vzdušné – blíženci, váhy, vodnár a vodné – rak, škorpión, ryby. Každé ovplyvňuje inú časť ľudského tela. Baran – hlavu, mozog, oči a nos, býk – hrtan, hlasivky, zuby, čeľuste, krk, štítnu žľazu, mandle a uši, blíženci – plecia, paže a ruky, rak – hrudník, pľúca, žalúdok, pečeň a žlčník, lev – srdce, chrbát, bránicu, krvný obeh a tepny, panna –  tráviace orgány, slezinu, pankreas a nervy, váhy – bedrá, obličky a močový mechúr, škorpión – pohlavné orgány, vylučovacie orgány a močovod, strelec – stehná, kozorožec – kolená, kosti, kĺby a pokožku, vodnár – predkolenie, ryby – chodidlá a prsty na nohách.

obloha

Čo to v praxi znamená?

 
Nech sme narodení v akomkoľvek znamení, ovplyvňujú nás všetkých v daný deň rovnaké energie. Ak urobíme v deň znamenia, ktorým Mesiac práve prechádza pre dané orgány niečo prospešné, bude účinok pre naše zdravie dvojnásobný. Ale aj naopak. Ak urobíme niečo, čo tieto orgány poškodzuje, alebo veľmi zaťažuje, bude to mať vplyv horší, ako keby sme to spravili v iný deň.
Na to, aby sme vedeli, kde sa Mesiac práve nachádza, slúžia lunárne kalendáre. Kupujme si také, kde máme pri každom dni napísaných niekoľko informácií: fázu mesiaca, príslušné znamenie, ovplyvňovaný orgán a rady, ako pozitívne tento deň pre svoje zdravie využiť.