Hry pre deti

Pár mesačné bábätko väčšinu dňa prespí a vy máte čas aj na seba a domácnosť. Pribúdajúcim časom však začína viac vnímať, chodiť a vyžaduje si oveľa viac času. To býva často problém pre mamičky, ktoré trávia väčšinu dňa s deťmi samé doma. 

Ako zaujať aj malé deti?

Pre dieťa je dôležité mať stále nejakú aktivitu. Po pol hodine sa začína nudiť a vyhľadáva nové podnety. Preto musíte mať v rukáve niekoľko aktivít, ktoré vašu ratolesť zabavia. 

Dieťa kreslí

Kreslenie.

Klasické kreslenie netreba ani vysvetľovať. Ide však o aktivitu, ktorá rozvíja kreativitu a pripravuje deti na školu. Kreslenie nemusí byť iba nudné. Použite rôzne nálepky, vzory, šablóny. Keď budete vymýšľať nové metódy vaše dieťa kreslenie a vyfarbovanie nikdy neomrzí.

Hravé dieťa

Hra na profesie.

Jedno z najobľúbenejších hier menších detí. Vyberte profesie, ktoré vaše dieťa pozná a má rado a jednoducho ich napodobňujte. Má kuchynku? Povedzte mu, že teraz bude kuchár a musí pripraviť nejaký koláčik. Alebo poukladajte plyšákov, bábiky, prípadne iné hračky na gauč, pripravte s tôl so stoličkou a povedzte vášmu dieťaťu, že je učiteľ a musí učiť svojich žiakov.

Použite fantáziu. 

Jesenné obdobie ponúka široké možnosti ako nájsť deťom aktivitu. Farebné listy môžete lepiť na papier a vytvárať rôzne predmety či postavy. Pozbierajte gaštany a vytvárajte zvieratká pomocou špajdlí. Na jar môžete zas zbierať kvety a založiť herbár.

Nezabúdajte, že pokiaľ vyberáte hry pre deti nemali by ste myslieť len na to, že potrebujete chvíľu voľna pre seba. Hry majú deti aj učiť praktickým zručnostiam a pripravovať ich na školské povinnosti. Ak niečo zanedbáte odmalička, neskôr to budete ťažko doháňať. A jedna rada na záver. Urobte si občas čas a venujte sa hrám spolu so svojimi deťmi. Tvorte, kreslite a hrajte sa spolu. Pre vývoj svojich detí nemôžete urobiť viac.