Deathloop

Pre-Lore

Po prvom zapnutí hry okamžite zistíš, že niečo nie je v poriadku. Niečo sa nehorázne zvrtlo… hneď prvú cutscénku ťa Julianna Blake bez milosrdne zabije a ty sa po svojej „smrti“ ocitneš na pláži, akoby sa nič z toho nestalo… proste zlý sen. To sa ale hneď zmení, keď si začneš rozpomínať čo sa vlastne deje. Znova sa opakuje ten a ten samý okamžik, ktorý sa udial už tisíckrát dozadu. Z nejakého dôvodu si začínaš pamätať dva, štyri, desať dní dozadu čo sa vlastne stalo! Ocitol si sa v Loopu, ktorý je podľa teba načase ukončiť.

download2

Lore

Hlavný protagonista tejto hry Colt Vahn sa snaží dostať z loopu. Z toho sa jedine dostane, ak sa svojou silou dokáže postaviť ôsmim hlavným záporákom. Má to ale jeden chyták… jeden deň. Toľko času pre dosiahnutie nemožného. Jedným zo záporkou je Julianna Blake, ktorá ti to ani prinajmenšom neuľahčí, keďže sa Vám to bude snažiť zabrániť na svojom „Lovu“. Tato hra sa prezentuje ako Roguelike hra tak sa v hre našiel systém, ako si uchovať svoju výbavu a preniesť si ju na začiatok začínajúceho dňa. Výbava ti však nezaistí jasnú výhru…

images

Hra

Dethloop jednoducho nejde podľa Vaších plánov. Malá chyba a ocitneš sa znova na tej prekliatej pláži. To je ale jediná možnosť, ako zistiť najlepšiu cestu k dosiahnutiu svojho cieľa. Predsa… už si ten deň raz, dva, štyri razy prešiel a zistil si niečo nové. Týmito malými krokmi sa postupne dostávaš k svojmu cieli aby si sa z tohto Loopu oslobodil.

Jedným z hlavných problémov by mohol byť samotný žáner Roguelike hry. Viem… koncept tohto žánru je „opakovanie mapy z lepšou výbavou“ to však môže odradiť potencionálnych hráčov.

V hre sa nachádza kopa referencii na -podľa mňa legendárne hry. Arcane studio nimi určite nešetril a to ma na tom úprimne teší.

Myslím, že si tato hra zaslúžila svoj ohlas a dúfam že to tak aj zostane naďalej. Viacej takýchto originálnych hier by iste neuškodilo hernému priemyslu.