Metóda 80:20 alebo ako istá žena schudla až 45 kíl!

Nadváha sa stáva problémom čoraz vyššieho percenta populácie. Rodziel je v tom, že začiaľ čo niekto svoju nadváhu za problém považuje, iní si ho nechú pripustiť. Pojem nadváha je ale samozrejme príliš nekonkrétny, môže predstavovať len pár kíl navyše, ale aj náznak či ochorenie obezitou. V takomto prípade je už cesta k schudnutiu podstatne ťažšia a vzniká nebezpečné zdravotné riziko, ktoré budeme musieť liečiť radikálnejším spôsobom, teda pravidelným pohybom aj napriek vyššej váhe a hlavne obmedzeným stravovaním. K spaľovaniu a zabráneniu usádzaniu a tvoreniu ďalších tukov budeme musieť siahnuť i po účinných tabletách typu Adipex.
stupnice na váze
Ale aby sme sa na túto stránku veci pozreli z optimistického pohľadu (ktorý je zároveň reálny), musíme pripomenúť, že existuje nejeden úspešný prípad, kedy ľudia zhodili vyšší počet kilogramov a dnes sa cítia o poznanie lepšie, ale aj o poznanie lepšie vyzerajú. Výzor je však v tomto prípade na druhom mieste, každému z nás by malo ísť predovšetkým o kvalitnejšiu kondíciu a zdravie.
Spomeňme napríklad prípad, v ktorom jedna žena dokázala schudnúť až 45 kilogramov zo svojej pôvodnej váhy 111 kg. Nešlo však o akési zúfalé týranie samej seba bezhlavou hladovkou, akoby ste si možno mysleli. Táto cesta býva vo viacerých prípadoch skôr škodlivá a vo svojej podstate neefektívna, alebo efekt je len krátkodobý s rizikom spiatočného pribratia. To zrejme tušila aj táto žena a preto si vo svojej životospráve vytvorila systém.
fáze hubnutí
Ten pozostával zo sledovania pravidelného príjmu kalórií, bielkovín, sacharidov a tukov. Okrem toho si našla čas na pravidelný pohyb- minimálne 1 hodinu denne a riadila sa metódou 80:20, ktorá pozostáva z 80 % diétnej stravy a 20 % tvorí dopriate si „nerestí“, aby v tomto svojom životnom štýle dokázala pokračovať dlhodobo. So svojou novou životosprávou sa spriatelila a odmenou jej bola strata neuveriteľných 45 kilogramov.