Plávanie

Plávanie je považované za zdravú formu cvičenia, skvelý spôsob, ako sa dostať do kondície a hocikto to môže praktikovať. Je to ideálna aktivita pre každého v hocijakom veku, od mladých po starších až dospelých – celý život, a môžete začať úplne kedykoľvek.

plavec

Pretože je to cvičenie s nízkym zaťažením, zaťažením na kĺby, svaly a chrbát je veľmi znížené a je tiež dobré pre vašu cirkuláciu krvi, krvný tlak a hladinu cholesterolu. Plávanie rysuje telo, posilňuje svaly, zlepšuje vytrvalosť a rovnováhu, zmierňuje stres a napätie a je tiež skvelý spôsob, ako spáliť tuk! Odporúča sa pre ľudí, ktorí sa zotavia z určitých chirurgických zákrokov, pretože pomáhajú budovať svaly (vždy sa poraďte s lekárom pred začatím cvičebného programu). Výskum ukázal, že tehotné ženy majú predovšetkým prospech z plávania, posilnenia brušných a chrbtových svalov.

plavání

Štýly plávania sú ľahko zvládnuteľné a ak nemáte svoj vlastný bazén alebo suseda, ktorý ho používa, existuje mnoho miestnych verejných bazénov, ktoré tiež fungujú pre verejnosť, aby ste sa mohli naučiť plávať, od začiatočníkov až po pokročilejších plavcov, súťažné plávanie, potápanie, synchronizované plávanie a mnohé ďalšie aktivity súvisiace s kúpaním.

Výhody Plávania
Plávanie prináša úžitok pre celé telo, rovnako ako pre vašu myseľ, ducha a energiu. Samotné prínosy pre zdravie sú veľmi dobrým dôvodom pre plávanie. Je to dobrá kardiovaskulárna aktivita tým, že zvyšuje vašu srdcovú frekvenciu, pomáha budovať srdcové svaly a pľúcne kapacity, zlepšuje vytrvalosť a zmierňuje stres. Voda okolo pôsobí ako podporný systém, a tým spôsobuje menšie namáhanie kĺbov a svalov, a je menej pravdepodobné, že budete trpieť druhmi zranení, ktoré vznikli pri iných činnostiach s vyšším nárazom.

Je to relaxačná aktivita, zvyšuje energickú úroveň, takže sa budete cítiť prebudený a spokojný. Mnoho športových mužov a žien zistilo, že plávanie im pomáha budovať sebadisciplínu, časový manažment a zvýšený pocit vlastnej hodnoty.