Postavte sa svojmu strachu

Vždy som sa bála toho, že budem mať dostatok peňazí, aby som sa bála o to, že o ne raz prídem. Dáva vám to nejaký zmysel? Lebo ja som sa naozaj obávala toho, že pre mňa bude niečo také zložité, ako je práve toto. Keď som začala viac zarábať, bolo mi jasné, že sa to bude rovno spájať aj so strachom. Čo ja viem, napríklad, že ma niekto vykradne alebo, že mi niekto podpáli dom. Asi preto som sa začala tak často orientovať na protipožiarne dvere cena, pretože som sa skutočne bála toho, že sa mi to stane.

obchod

A keďže som sa vždy držala toho, že sa stane vždy to, čoho sa najviac bojíme, bolo jasné, že som sa potom začala báť ešte viac. Asi to dáva aj trochu zmysel alebo máte pocit, že vôbec nie? V každom prípade som vedela, že musím nejakým spôsobom svoj majetok ochrániť a z nejakého dôvodu mi toto pripadalo ako ten najlepší nápad, aký som kedy dostala. A to bolo jednoznačne niečo, čo ma veľmi bavilo a s čím som bola určite najviac stotožnená. Vedela som, že to má zmysel a že robím dobre, keď sa snažím vymyslieť niečo takéto.

klíč

Nikdy si nikto v mojom okolí nemyslel, že bude potrebovať ochranu pred ohňom, no možno okrem hasiaceho prístroja. Ale mne bolo jasné, že sa musím nejako ochrániť a že musím ochrániť aj moju rodinu. Predsa len, veď oheň nie je niečo, čo by sme mali brať na ľahkú váhu, aj keď nie je správne ani sa z toho stresovať tak veľmi, ako sa z toho stresujem ja. Myslím si, že taký zdravý strach a obavy sú vždy v poriadku. Ale na druhej strane, kto by kedy povedal, že to začnem brať až tak vážne? Peniaze asi predsa len menia pohľad na celý život, takže s auž neobávam toho, že urobím niečo zle. Teraz mi na tom vážne záleží a som šťastná, že som sa takto obrnila proti všetkému. Musím však povedať, že nechcem byť so strachom kamarátka, chcem sa mu vyhnúť, keď sa dá. A skúste to aj vy, možno to pomôže.