Počúvajú Vás tí Vaši chlapi?

Dokola omieľané dva svety – mužský a ženský. Podľa oboch pohlaví je práve ten ich svet „normálnejší a rozumnejší“ a nad druhým pohlavím len krútia hlavou. Ako ste na tom s rozhovormi so svojimi chlapmi? Dá sa s nimi rozprávať, sú tam pre Vás naozaj keď im niečo rozprávate, alebo sa tak aspoň tvária, či sa ani neobťažujú? To, že rozhovory sú vo vzťahoch mimoriadne dôležitou záležitosťou už vieme. Vieme aj to, že na rozhovory, o čomkoľvek, sú potrebný dvaja. Len nie vždy dvaja reálne sú, aj keď to tak navonok vyzerá a určite sa nebudete čudovať, že tou chýbajúcou časťou aktívneho rozhovoru a počúvania je väčšinou muž.

muž a žena

Predstavte si situáciu – prídete domov po náročnom dni, za pár chvíľ rovnako aj Váš vyvolený. Stihli ste mu navariť kávičku a tešíte sa, ako si ju spolu vychutnáte a porozprávate sa o tom, kto mal aký deň, tešíte sa že mu poviete čo Vás potešilo, prípadne nahnevalo…že mu poviete všetko. Sadne si k Vám, ledabolo sa spýta ako ste sa mali, a Vy už už otvoríte ústa – keď v tom zoberie do ruky telefón a začne čítať nejaké šialene vtipné stránky alebo hrať „tú novú super hru“. Tak ústa znovu zatvoríte, a zostane ticho. Po pár minútach Váš drahý zodvihne hlavu a spýta sa, prečo nič nehovoríte. A Vy, nakoľko ste pokojná a vyrovnaná žena, radšej vstanete a odídete do inej miestnosti, než by ste mala vyvolať hádku alebo ho tou kávou obliať.

muž a žena v červených šatách

Najlepšie na tom je, že sa ešte bude čudovať, prečo ste ticho, prečo ste mu nepovedala o svojom dni, prečo o Vás nič nevie…no prečo. Preto. Oni majú asi naozaj problém aktívne sa zapájať do rozhovoru, alebo sú inak nastavení – ako sa to dá ešte vysvetliť? Vy nerozumiete jeho nezáujmu, on nerozumie prečo ste nahnevaná, keď nič neurobil. Situácia, ktorá si vyžaduje ďalší rozhovor – no je to začarovaný kruh, dokiaľ ON nepochopí, čo presne od neho potrebujete. A tým myslíme doslova presne do poslednej bodky, inak mu to nedôjde. No áno, je to tak – naše svety sú úplne odlišné, a práve tým sú zaujímavé. Vzájomne sa dopĺňame, milujeme a potrebujeme, a to je na tom to najkrajšie.