Živý terč za 50 000 Euro. Išli by ste do toho?

Moc peňazí v dnešnom svete už nepozná hraníc. O tomto tvrdení vás možno presvedčí aj „pracovná ponuka“,  ktorej sa budem v tomto článku venovať. Bohatí ľudia si spravia svoj terč z tých, ktorí peniaze zháňajú. Doslova!
Možno ste videli ten film s Jean Claude Van Dammom s názvom Živý terč, v ktorom bohatí ľudia po lese doslova lovili ľudí, ktorí boli chudobní a prišli „za prácou.“ Tá práca si vyžadovala byť živým terčom a pokiaľ dotyčný náhodou prežil, mohol si odniesť veľký balík peňazí.

paintball

Takáto podobná práca však existuje i v realite, nielen vo filmoch. Ale samozrejme hneď na začiatok pripomeniem, že sa jedná o strieľanie z paintballovej zbrane, čiže strely zabolia, ale neusmrtia, to by dúfam nebolo legálne ani v dnešnej dobe.  Nevravíme však ani o lovení ľudí v lese, ale môžeme doslova vravieť o živých terčoch.

hra

Istá britská spoločnosť zaoberajúca sa paintballom totiž publikovala inzerát, v ktorom ponúka pracovnú pozíciu na testovanie munície, ktorá ešte nie je v obehu. Muníciu budete testovať spôsobom, že ju budú do vás strielať. Z práce si tak odnesiete večne nepríjemné poranenia a opuchliny po častiach svojho tela, ale zato ročný plat 50 000 Euro. Dali by ste sa nahovoriť? Je to legálna ponuka.

dohoda

Čo sa týka otázky hrdosti, veľa ľudí môže rozmýšľať viacerými smermi. Byť nezamestnaný, či robiť normálnu monotónnu prácu za priemerný plat, alebo nechať po sebe strielať, avšak za päťdesiattisíc eurový kontrakt. Na ročný plat 50 000 Euro môžeme byť skutočne hrdí, avšak vykonávaná práca či pozícia je potupnejšia, ako byť na podpore. Síce vravíme o práci v „cool“ priemysle či športovom odvetví, čo je síce super, ale aj tak budeme vo svojej podstate testovacím králikom či terčom. Moc hrdo to neznie, vlastne skôr naopak. A navyše vravíme o testovaní munície, ktorá nie je ešte v prevádzke, z toho ide určitý strach a pocit bolesti, len čo si na to spomeniem.
•         Avšak našlo sa vyše tisíc záujemcov, ktorí na ponuku reagovali.