Naučte sa cudzí jazyk

Žijeme v 21. storočí a všetko sa posúva dopredu veľkou rýchlosťou. Nie je žiadnym prekvapením, že množstvo ľudí si zakladá na svojej finančnej nezávislosti a snažíme sa aby náš spoločenský status bol čo najvyšší. Všetko docielime dobrou prácou alebo kvalitne rozbehnutým biznisom. Dnes však na dobrú pozíciu nie je prvoradý vyštudovaný titul, ale znalosť jazykov.

angličtina

Anglický jazyk je dominantou vo svete a nie je deň. kedy by ste sa s ním nestretli. Väčšina zamestnávateľov už pri pohovoroch požaduje dobré znalosti angličtiny. Na to, aby ste sa naučili rozumieť a hovoriť cudzou rečou nemusíte míňať stovky Eur na doučovaní. Je niekoľko rád, ako sa naučiť jazyk aj doma. Hlavne počúvajte. Najviac osvedčená rada, ktorá naozaj funguje. Zapnite si obľúbený film, ktorý poznáte, ale v angličtine. Ešte účinnejšie bude, ak si zapnete aj anglické titulky. Počúvať tiež môžete rádio alebo edukačné nahrávky. Veľkou výhodou sú zahraničné TV stanice. Obľúbené sú BBC a CNN, kde sú najnovšie informácie zo sveta.

učit se anglicky

Výhodou je čistá, spisovná angličtina bez nárečí. Ďalší účinný spôsob výučby je čítanie. Najlepšie je začať detskými alebo jednoduchými anglickými knihami, ktoré sú zreteľné a je v nich použitá jednoduchá angličtina. BBC a CNN majú tiež internetové stránky, kde sú rôzne krátke články na rôzne témy. Ak potrebujete aj gramatiku, odporúča sa učiť podľa školských učebníc. Učivo je v nich logicky usporiadané a vy tak budete informácie nasávať postupne. Najdôležitejšia je však slovná zásoba. Narozdiel od učenia jednotlivých slovíčok, väčšiu váhu zohrávajú frázy. Na internete sú bežne dostupné najčastejšie používané frázy, ktorými sa ľahko dorozumíte. Naučiť sa jazyk nie je žiadna veda. Použitím správnych metód budete hovoriť ako profík už za pár mesiacov. Aj tu platí, keď sa chce, všetko sa dá.