Téma, ktorá je u mužov tabu: Nekvalitná erekcia a problémy s ňou

Erektilná dysfunkcia je pojem, ktorý budí strach hádam u každého muža, avšak ešte stále ho mnohí nevieme špecifikovať presnejšie. Totiž občasný problém s udržaním alebo dosiahnutím kvalitnej erekcie môže pocítiť prakticky každý zdravý chlap. Nie vždy je zážitok stobodový. Ale o probléme a možnej erektilnej dysfunkcii začíname vravieť vtedy, ak sa a táto situácia opakuje pravidelne a my nepoznáme ten pravý dôvod, respektíve cestu ako sa tohto nedostatku zbaviť a vrátiť sa do starých „plodných“ koľají.Muž sediaci na zemi, nahnevaná grimasa.jpg
Príčiny takéhoto častého zlyhania môžu byť organického, ale aj psychického charakteru. Respektíve ak sa erekcia dostaví ráno (alebo počas noci) tak, ako to prakticky má byť, príčina zrejme nie je organická, ale treba si pred sexom usporiadať myšlienky v hlave. To je však možno ten ľahší a zrejme i menej častý prípad, kedy sa k tým náročnejším, avšak určite nie neriešiteľným radí fyzické, respektíve organické ochorenie alebo skrátka istá organická súčasť, ktorá nefunguje správne.
Aby nastala erekcia, respektíve kvalitné stoporenie, je dôležitá funkčná súhra činností mozgu, nervov, ciev a hormónov. Častým prípadom sú práve problémy s cievami a nedostatočným prekrvovaním v oblastí pohlavného orgánu. Dnes už prakticky vieme, že tento nedostatok dokážu síce takmer okamžite, avšak krátkodobo odstrániť tabletky na erekciu, ktoré pomôžu v tej správnej chvíli.
Ďalším pomerne častým faktorom je ale tiež nízka hladina mužského hormónu, akým je testosterón. Ten je možné zvýšiť rôznymi výživovými doplnkami, úpravou stravy, zavedením zdravšieho životného štýlu a tiež pravidelným športom alebo pohybovou aktivitou. U mužov je efektívne najmä posilňovanie.Vábivá žena v posteli, erotické.jpg

  • Celková zmena životosprávy dokáže viesť ku kvalitnejšiemu zdraviu, ktoré pomerne blízko súvisí tiež s potenciou a sexuálnou výkonnosťou.
  • V prípade, ak ide o niektoré z organických ochorení, na problém by sa mal pozrieť najskôr lekár, ktorý následne stanoví vhodnú liečbu.